Sokol Zábrodí - Sokol Otovice 3:3 (2:2)

08.04.2012 11:02

Komentář k zápasu (aneb jak to viděl nestranný divák):

Během zimní přestávky posílili domácí celek dvě nové akvizice: Ondřej Horník a Josef Habr. Domácí kouč nasadil obě posily, na první jarní zápas, do základu s velkým očekáváním.

Před samotným výkopem byl trávník po anglicku skropen (strhla se dešťová a sněhová přeháňka). Jelikož čas výkopu kolidoval s právě probíhajícím Davisem Cupem, rozhodčí začal zápas o 5 minut dříve, abychom stihli alespoň závěr třetí setu :D

Domácí Zábrodí začalo velmi aktivně. V 5 minutě zahrávali domácí rohový kop a po velkém závaru v malém vápně hostí se prosadil mezi třemi obránci hlavou domácí Michal Balcar. V 10 minutě viděl hostující Kindl za protesty od rozhodčího žlutou kartu. Ve 20 minutě po brejku zvyšoval na 2:0 Tomáš Rompotl. Od této chvíle převzali taktovku hry hostující hráči, dobře kombinovali a vytvářeli si skoro šance. Zejména byli vidět Vogel s Kindlem. Ve 37 minutě zahrávali hostující volný přímí kop, míč si postavil Vogel a střelou pod břevno nedal brankaři šanci 2:1. Následovalo několik rohových kopů po sobě, ze kterých hosté opět hrozili. Ve 41. minutě zahrával další rohový kop Vogl, centroval přímo do branky a po špatné domluvě domácích obránců byl stav vyrovnán 2:2. Do kabin však mohli jít domácí o něco spokojeni, Tomáš Rompotl opět přešel přes svého obránce a trefil jenom boční síť. Po poločase byl stav 2:2

Do druhé půle nastoupil místo Petra Duchatsche útočník Honza "Metla" Kábrt. Ve druhém poločase byl opět vidět hostující Kindl, domácí obránce obcházel jako kdyby byli namalování a několikrát nebezpečně zahrozil. V 55. minutě došlo na domácí straně ke střídání, kdy oba nové hráče Horníka s Habrem nahradili Bořek a Hanuš. Oba hráči předvedli průměrný výkon, kterým nikterak domácího kouče neoslnili. Na omluvu musíme konstatovat, že oba hráči několik měsíců nehráli a tak věríme, že se jejich výkon bude zvedat. V 63. minutě po Voglově nákopu nazdař bůh do vápna se nedomluvil domácí obránce s golmanem a hostující Nigrín hlavou poslal hosty do vedení 3:2. V 67. minutě byl poslán na hřiště domácí žolík Špaček alias Milada, který vystřídal velmi dobře hrajícího Balcara. Hostům, kterých přijelo na zápas přesně 11, docházeli v závěru síly. Domácí převzali iniciativu a vytvářeli si šance, bohužel však bez gólového efektu. V závěru utkání poslal "zřejmě" střílený centr do vápna Rompotl a hostující obránce si nešťastně srazil jeho pokus do vlastní sítě. V 87. minutě byl tak stav opět vyrovnán - 3:3. Domácí se snažili ještě v samotném závěru sahat po třech bodech, ale to by po pokusu Dušana Hoferky musela mít branka fotbalová rozměry rugbyové :-).

BRANKY: 5. Balcar, 20. Rompotl, 86. Rompotl - 37. a 41. Vogel, 63. Nigrín

ŽK: Hoferka - Kindl